اینستاگرام

اینستاگرام شبکه ی اجتماعی اشتراک گذاری عکس و فیلم که بالغ بر 25 میلیون نفر در ایران کاربر دارد. 85 درصد کاربران این شبکه دارای فعالیت اقصادی هستند.

اینستاگرام یکی از موثرترین شبکه های اجتماعی در ایران و سراسر جهان محسوب می گردد.

تلگرام

تلگرام شبکه ی اجتماعی بصورت پیام رسان میباشد که در سال های اخیر رشد بسیاری داشته است و بیشتر کاربران تلگرامی در ایران و روسیه میباشند.

فیس بوک

فیس بوک وب سایت شبکه اجتماعی است که کاربران می‌توانند نظرات، تصاویر، فیلم‌ها و حتی تبلیغات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. این شبکه اجتماعی بزرگ برای لینک دادن به اخبار و محتوای جالب در سایر وب سایت‌ها، چت زنده و تماشای ویدیو، و حتی پیدا کردن دوست و آشنایان قبلی خود استفاده می‌شود.

توئیتر

توییتر (Twitter) یک خبرگزاری آنلاین و یک شبکه اجتماعی است که مردم پیام‌های کوتاه را به عنوان یک توییت (Tweet) ارسال می‌کنند و آن را به عنوان راه برقراری ارتباط به کار می‌برند. فرایند توییت کردن شامل ارسال پیامهای کوتاه در یک پلتفرم عمومی است که افراد مختلف آن را دیده و از آن به عنوان یک مطلب مفید استفاده می‌کنند. حتی در برخی از وبسایت ها از توییتر و توییت کردن به عنوان یک نوع میکروبلاگینگ یاد می‌شود که محتوای کوتاه و دارای معنی ارسال می‌شود

لینکدین

لینکدین در واقع یک شبکه اجتماعی حرفه ای است که اساسا برای بهبود کسب و کارهای مختلف و آشنا کردن دیگران با آن ها طراحی شده است. استفاده از لینکدین تنها به این موضوع محدود نمی شود و کاربران این شبکه اجتماعی می توانند از طریق آن، با افراد دیگری در حوزه کاری شان  آشنا بشوند و با آن ها ارتباط برقرار کنند.

از این اپلیکیشن برای پیدا کردن کار یا استخدام افراد نیز  میتوان استفاده کرد.

پینترست

سایت پینترست جزو شبکه های اجتماعی محبوب در جهان است که بیش از 250 هزار کاربر فعال ماهانه دارد. در پینترست امکان ایجاد پروفایل شخصی و پروفایل بیزینسی وجود دارد. بیش از 60% کاربران پینترست را زنان تشکیل داده اند.

می‌توانید Pinterest را مانند یک روزنامه دیواری آنلاین در نظر بگیرید که در هر لحظه می‌توانید تصاویر مورد نظر خود را به بردهای موردنظر خود در پینترست اضافه کنید.

یوتیوب و شبکه های تصویری

یوتویب شبکه تصویری که در راستای به اشتراک گذاشتن ویدئو ایجاد گردیده است. در ایران نیز شبکه های تصویری آپارات ، نماشا ، نمایش ،تماشا در کنار سایر شبکه های تصویری هستند که مخاطبین زیادی داشته است.