اینفلوئنسر مارکتینگ (Influencer Marketing)

اینفلوئنسر (Influencer) کیست ؟ 

اینفلوئنسر کسی است که طی مدتی طولانی و با انتشار محتوای مفید شخصیت آنلاین قابل قبولی را برای خود ساخته و دارای پتانسیل تاثیرگذاری بر نظرات و رفتار مخاطبان را دارا می باشد. اینفلوئنسرها شخصیت های تاثیر گذاز جامعه میباشند. از جمله افرادی که بیشتر در رده ی اینفلوئنسر بودن قرار دارند میتوان به بازیگر ها و یا بازیکنان اشاره کرد که در کشور ما نیر اخیرا مبحث اینفلوئنسرمارکتینگ از سوی برندهای بزرگ بیشتر به کار برده می شود.
محتوای منتشرشده از سوی اینفلوئنسرها یک محوریت مشخص (سبک زندگی، آشپزی، مد، سفر، پزشکی و …) دارد و نظراتش در آن حوزه برای دنبال‌کنندگان قابل احترام و اطمینان است.

اینفلوئنسر مارکتینگ (Influencer Marketing) چیست؟

به فرآیند جلب اعتماد مخاطبان یک اینفلوئنسر و تبلیغ محصولات و یا خدمات یک شرکت توسط وی، اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی با افراذ تاثیرگذار می‌گویند. در واقع در این فرآیند آن پیام برند شما از طریق یک منبع مورد اعتماد و مورد علاقه به مخاطبان ارائه می‌شود. این مدل بازاریابی مدت زیادی نیست که در بین بازاریابان مطرح شده اما در همین مدت کم، نتایج شگرف آن سبب شده است که به یک بخش مهم در مجموعه فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ تبدیل شود و در حال حاضر، بسیاری از برندهای بزرگ بخشی از بودجه‌ی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود را به این مدل اختصاص داده‌اند.